ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15396531
nr 1539 6531
nyrokoko, mahogny. Höjd: 167 cm, bredd: 73 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 8 maj 2023
kl 18:15:56
600 kr
1.100 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.